ПАМЯТКА
для сільськогосподарського товаровиробника
для отримання часткової (20 відсотків) компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва


Для отримання часткової компенсації сільськогосподарському товаровиробникові необхідно:

1. Ознайомитись із Переліком техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, який буде сформований комісією Мінекономрозвитку та розміщений на офіційному сайті Мінекономрозвитку та Мінагрополітики.

2. Визначитись із необхідною технікою та обладнанням.

3. Здійснити оплату за техніку та обладнання через державні банки – Ощадбанк, Укрексімбанк, Приватбанк, Укргазбанк.

4. Відкрити рахунок в одному із зазначених державних банків та подати заявку і підтвердні документи щодо придбання техніки та обладнання, а саме:
копію платіжного доручення.
акт приймання-передачі техніки та обладнання.
свідоцтво про державну реєстрацію техніки (якщо техніка підлягає обов’язковій державній реєстрації).

5. Державний банк надає Мінагрополітики інформацію щодо суми коштів, що підлягає частковій компенсації.

6. Мінагрополітики формує реєстр сільськогосподарських товаровиробників, які придбали техніку та обладнання та претендують на отримання часткової компенсації.

7. Мінагрополітики у межах обсягу відкритих асигнувань на підставі реєстру перераховує кошти державному банку, який в одноденний строк перераховує їх на поточні рахунки сільськогосподарським товаровиробникам.
Відповідно до помісячного розпису, доведеного Мінфіном, фінансування програми передбачено на IV квартал поточного року.

Довідково:

1. Компенсація не надається сільськогосподарським товаровиробникам, стосовно яких порушено справу про банкрутство та/або яких визнано банкрутами та/або які перебувають на стадії ліквідації, а також тим, що мають прострочену більше ніж шість місяців заборгованість перед державним бюджетом, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування, що підтверджується відповідними органами ДФС. У разі встановлення контролюючими органами факту незаконного отримання бюджетних коштів такі кошти протягом місяця повертаються до державного бюджету.

2. Техніка та обладнання, придбані з частковою компенсацією вартості, протягом трьох років не підлягають відчуженню та використовуються за призначенням. У разі відчуження такої техніки та обладнання сільськогосподарський товаровиробник повертає отримані бюджетні кошти і позбавляється протягом трьох років права на отримання часткової компенсації вартості техніки та обладнання.

У 2017 році на часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва передбачено коштів в обсязі 550 млн гривень.

Порядок використання коштів, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 року № 130.

Повернутися до списку